Odwiedź stronę klimatyzacja.szczecin.pl
Chłodnictwo Klimatyzacja Wentylacja oferujemy montaż i sprzedaż: klimatyzatory, chłodnie, lady, wentylatory, lodówki, chłodziarki
Menu
O nas
Klimatyzacja
Chłodnictwo
Wentylacja
Sklep on-line
Referencje
Kontakt
Zabezpieczenia przeciw pożarowe
Do pobrania
Komory chłodnie i mroźnie
Ocena efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych
Praca/kariera
 
Nowość !
Witryny Chłodnicze Cukiernicze
Witryny Chłodnicze Cukiernicze
Nowość - Witryny Chłodnicze Cukiernicze - Sprawdź !
PROMOCJA

KLIMATYZATOR PRZENOŚNY CHIGO
CP-25H3A-J17A
PROMOCJA

NOWOCZESNE I ENERGOOSZCZĘDNE

JAPOŃSKA TECHNOLOGIA ZA ROZSĄDNĄ CENĘ

ENERGOOSZCZĘDNE INWERTERY

HITACHI  MITSHUBISHI

NIE PRZEPŁACAJ

KLIMATYZACJA W DOMU, WENTYLACJA I REKUPERATOR

Z MONTAŻEM DOSTARCZYMY DUŻO TANIEJ

STAWKA  VAT  TYLKO   8%

SOLIDNE URZĄDZENIA

KLIMATYZACJA i REKUPERACJA BEZ ZMARTWIEŃ

GWARANCJA 5 LAT

certyfikat rzetelna firma biernat chłodnictwo klimatyzacja szczecin

Ocena efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych

Od 2015 r. oferujemy specjalistyczne usługi w dziedzinie "Oceny efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12 kW"

Poza wieloletnim doświadczeniem, ogromną wiedzą oraz zaufaniem stałych klientów posiadamy wymagane prawem uprawnienia a ponad to jesteśmy członkiem Krajowego Centrum Innowacji Chłodnictwa i Klimatyzacji.

Czynności związane z wykonaniem kontroli systemu klimatyzacji w zakresie  "Oceny efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej powyżej 12kW"  zostały określone we wzorach protokołów z tego typu kontroli (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie wzorów protokołów z kontroli systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji z dnia 17.02.2015 r.).Specjalista może podzielić badanie na :

1. Inwentaryzację instalacji klimatyzacji wyposażonych w urządzenia chłodnicze  o mocy powyżej 12 kW obejmującą rodzaj i sposób działania instalacji, proces obróbki powietrza, elementy składowe układów, urządzenia, system sterowania, parametry pracy itp.

2. Sprawdzenie stanu technicznego instalacji z szczególnym uwzględnieniem urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych, rurociągów, pomp, central klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, przewodów wentylacyjnych i układów automatycznej regulacji itp.

3. Przeprowadzenie pomiarów istotnych wielkości fizycznych (ciśnienie, temperatura, prąd elektryczny)

4. Opracowanie końcowego protokołu zgodnie ze wzorami z  Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju.


Zgodnie z "Ustawą o charakterystyce energetycznej budynków" zakres kontroli systemu klimatyzacji powinien obejmować:  "Ocenę efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominlanej powyżej 12kW" z uwzględnieniem "Oceny sprawności tych systemów i dostosowaniem ich do potrzeb uzytkowych budynku". Dodatkowo, zgodnie z Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie wzorów protokołów z kontroli systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji z dnia 17.02.2015 roku (weszło w życie 09.03.2015 r.) Ustawodawca bardzo dokładnie określa zakres czynności, które podczas przeprowadzania kontroli należy wykonać. Z kolei Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie sposobu dokonywania i sczegółowego zakresu weryfikacji świadectw charakterystyki energetycznej oraz protokołów z kontroli systemu ogrzewania lub systemu klimatyzacji z dnia 17.02.2015 roku (weszło w życie 09.03.2015 r.)obliguje wykonawcę tego typu prac, poprzez wprowadzenie weryfikacji protokołów z kontroli (urzędowe i na wniosek), do ścisłego przestrzeganie określonego w "Ustawie o charakterystyce energetycznej budynków" zakresu czynności kontrolnych.


Podstawą prawną obligującą właścicieli i zarządców obiektów do wykonywania kontroli systemów klimatyzacji w budynkach w zakresie "Oceny efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych o mocy chłodniczej nominalnej większej niż 12kW" było do marca 2015 roku Prawo Budowlane (art. 62, ust. 1, pkt 6) Mając na celu uściślenie procedur i zakresu kontroli systemów klimatyzacji w dniu 29 sierpnia 2014 roku powstała "Ustawa o charakterystyce energetycznej budynków", która z dniem 09.03.2015 roku stała się podstawowym dokumentem określającym  sposób przeprowadzania tego typu czynności. Zagadnienie kontroli systemów klimatyzacji związane z opracowywanie ocen efektywności energetycznej urządzeń chłodniczych dotyczy wszystkich systemów klimatyzacji, które ze względu na swoją funkcję można podzielić na dwie podstawowe grupy:
- klimatyzację komfortu (biura, sklepy, hale widowiskowo-sportowe, hotele, domy mieszkalne, szpitale itp.)
- klimatyzację technologiczną (obiekty przemysłowe, magazyny, chłodnie, muzea, serwerownie  itp.).

BIERNAT
Szczecin, ul. 5 lipca 30
tel. (0-91) 48 40 767
fax (0-91) 48 40 161
biernat.szczecin.pl © 2005